Warsztaty filmowe z M.Brothers

Jakiś czas temu mieliśmy ogromną przyjemność współpracować z Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach, gdzie odbyło się wydarzenie pt: „Warsztaty filmowe z M.Brothers Studio”. 🎬 To właśnie w murach ośrodka prowadziliśmy warsztaty dla dzieci z okolicznych domów, które zapragnęły zgłębić tajniki branży filmowej i przeżyć inspirującą do dalszej pracy w tym kierunku przygodę. 🎬 Jesteście ciekawi jak dokładnie wyglądały dwa intensywne dni z gromadką energicznych i chętnych do pracy dzieci? W takim razie życzymy miłej lektury! 😊

Warsztaty zaczęły się...

z samego rana i trwały intensywne cztery godziny. Po zapoznaniu się z grupą młodych filmowych zapaleńców czym prędzej zabraliśmy się do pracy, aby nie stracić ani minuty! 📽📷 Zaczęliśmy od kilku słów o sprzęcie, dzieci miały możliwość zapoznania z całym filmowym asortymentem, z którego później korzystały podczas pracy. Specjalnie dla nich stworzyliśmy trzy stanowiska: Kamery oraz obiektywy, Stabilizacja obrazu / Statywy oraz Dron.

Następnie sporządziliśmy...

wspólnie plan działania! Dzieci same decydowały jaką formę video chcą realizować. ✅ Podzieliliśmy czas warsztatów na: Teledysk / YouTube / TV News / Film promocyjny i dokument. ✅ W każdym z "rozdziałów" dzieci wybrały swoje rolę, które sumiennie wykonywały. ✅ Na sali mogliśmy spotkać dźwiękowca, oświetleniowców, kierownika planu, aktorów, itd.

Czas leciał ...

bardzo szybko, a dzieci zajęte swoimi zadaniami były niezwykle podekscytowane. To, co było wyjątkowe to fakt, że daliśmy dzieciom wolną rękę w wykonywaniu każdej czynności. Każdy miał okazję sam potrzymać aparat, stabilizator, statyw czy mikrofon. Nasza ekipa przyglądała się wspaniałej zabawie oraz służyła pomocą w razie potrzeby. Dzięki samodzielności, którą otrzymały dzieci, nie było mowy o nudzie czy typowej relacji dorosły-dziecko. Na tych warsztatach każdy był sobie równy i staliśmy się grupą kumpli, którzy świetnie się ze sobą bawią! Zaangażowanie małych uczestników i to jak dobrze pracowali podczas 4 godzin zaowocowało oczywiście nagrodą! 😉

Koniec naszego...

pierwszego dnia pracy uczciliśmy wylotem drona. Każdy uczestnik warsztatów filmowych z M.Brothers miał okazję przez chwilę zostać profesjonalnym pilotem drona w oryginalnej zielonej kamizelce. 😉 Wszystko oczywiście działo się pod naszym czujnym okiem.

Na kolejne zajęcia...

uczestnicy przyszli jeszcze chętniej niż dnia poprzedniego. Były już pewne tego, że będą ciekawe zadania i wesoła atmosfera. Dzień drugi upłynął nam pod hasłem: "Montaż"! ⚙️ To była zdecydowanie trudniejsza część zajęć, ale rezolutne dzieciaki dzielnie wysłuchały wszystkich wskazówek, po czym razem zabraliśmy się za pracę. Każde z nich doskonale poradziło sobie z cięciem ujęć, czy koloryzacją. Dzięki poznaniu każdej strony pracy filmowca mogły zdecydować czy to jest coś, co je w przyszłości zainteresuje.

Wszystko, co dobre

szybko się kończy... 🙂 Koniec warsztatów zbliżał się wielkimi krokami, choć żadna ze stron tego nie chciała. Jednak warsztaty zakończyliśmy w bardzo ciekawy sposób.

❤️❤️ Dzieci przygotowały dla nas

ogromny plakat, na którym każdy napisał co tylko chciał! Był to piękny gest, który już zawsze będzie nam przypominał o tym wspaniałym wydarzeniu. 📷 Zdjęcia wykonała: @Karolina Przybył